Maminka.czPoradna Homeopatie

Špatný spánek devítiměsíčního syna

27. 5. 2010
Špatný spánek devítiměsíčního syna

Otázka

Dobrý den paní doktorko, máme problém se spaním naše syna 9 měsíců.Začnu od začátku, kojila jsem jen 3 měsíce, mlíčko Tomáškovi nestačilo a neměl chuť jej ode mě sát, hodně blinkal.Přešli jsme na Nutrilon HA, protože manžel je alergik a taky po normálním mlíčku se Tomášek hrozně kroutil, bolelo jej bříško, po HA je klidnější.Nemůžeme tudíž dávat mléčné kaše, ale to nevadí.Tomášek i tak dost přibírá ( manžel byl to samé), teď už má 10,5kg ( manžel měl v roce 15kg), toho snad nedosáhneme.Tomík má pořád velké problémy s prdíky, od narození nám pořádně nespí, kroutí se, pořád pláče, manžel to už vzdal a spí v jiné místnosti a já mám Tomáška ve svojí posteli, (postýlku máme tedy k ničemu a už se v ní asi ani nenaučí spát),ale ani to nepomáhá.Nyní se budí stále stejně, klidně spí jen tak hodinu po jídle, potom začne plakat, říhne si, ale stále se kroutí, vrtí, převrací se na bříško, díky tomu se vzbudí (neumí spát na bříšku), teď, co už umí sedět si několikrát za noc sedne a začne doslova řvát.Je celkem pořád i během dne hodně neklidný a uplakaný.Zatím si s ním moc neužíváme.Můj spánek je tedy i 15x za noc přerušovaný, už jsem docela vyřízená a neschopná moc přes den fungovat.Nyní Tomík pije mlíčko večer ve 20h, vypije 270ml, pak se snažím, co nejdéle to natáhnout (doktorka tvrdí, že už by měl spát celou noc a když v noci pije mlíko, moc přibírá na váze), pár dnů se mi dařilo dát mu dalších 270ml až v 6h ráno, ale za cenu neustálého budění.Dnes plakal a plakal už od 2.30.V noci vypije někdy 90ml čaje, což je na něj docela dost, protože přes den toho moc nevypije tak 100-150ml, s donucením.Je vidět, že mlíčko mu chutná a vyžaduje jej klidně i po 2 h, ale já chci docílit toho, aby spíš jedl přes den, než v noci.po raním mlíku mu dám tak za 4hodiny jogurt, pak za 3h ovocnou přesnídávku, pak za 2h oběd, potom zase 3h pauza a ovoce a pak ve 20h mlíko.Hodně ublinkává, doktorka říkala, že se to spraví do roka.Zuby mu sice teď rostou, ale nevidím ve spaní rozdíl jestli mu rostly zuby nebo ne, spí pořád stejně špatně.Doktorka se mnou spaní neřeší.Je nějaká možnost vyzkoušet nějaký lék homeopatický, který by nám pomohl spát alespoň trochu normálně?děkuji Csejteyová

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

Váš problém je dlouhotrvající, složitý. Podle mého názoru je dítě překrmováno a proto má v noci bolesti bříška a těžko se mu spinká.

Berte můj názor jako upřímnou snahu Vám pomoci a vůli situaci zlepšit. Ještě lépe stravitelnější sušené mléko je Nutrilon allergy digestive care, které bych doporučovala jako první změnu /místo Nutrilon HA/. Dále je dobře dodržet pravidelný jídelníček - a to pětkrát denně jíst - ráno mléčko , dopoledne ovoce , v poledne zeleninověmasový pokrm, odpoledne mléčnou stravu a večer můžete použít tzv. nemléčnou kaši a rozmíchat ji do právě používaného mléka Nutrilon HA nebo vody/. Skutečně i když se dítě v noci opakovaně budí, nabídněte na utišení jen vodu /převařenou vlažnou kojeneckou vodu/, dítě nepodporujte v nočním krmení. Na noc připravte roztok ze dvou homeopatických léků - a to Cuprum mettalicum9ch a Colocyntis9ch - po deseti granulích od obou do padesáti mililitrů vody - a podávejte vždy jednu lžičku před spaním, a pokaždé, když se dítě v noci vzbudí. Jsou to protikřečové léky, zcela jistě nespinká, protože ho bolí břiško a trpí plynatostí. Tyto léky by měly malému ulevit. Tak přeji hodně trpělivosti, a zlepšení. Držím palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Co vás může zaskočit po porodu? Čekají vás tyhle procedury
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Fanatické matky: moralizují a dávají nevyžádané rady. Jak na ně reagovat?
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná

Horoskopy

Střelec Jste na sebe pořádné naštvaní, protože se necháte ovládnout svou negativní náladou. Rozhodně se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emanuel, Lara, Manuela

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu