Maminka.czPoradna Homeopatie

Suchý kašel, mamánek

5. 3. 2011
Suchý kašel, mamánek

Otázka

Dobrý den,

již 18 dní je moje skoro 11 měsíční dcerka nachlazená, do toho se prořezává horní vnitřní řezák (první 2 zoubky, spodní byly v 9 měsících). Nyní má stále ještě rýmu a především suchý kašel ve spánku především v noci, velice málo také při denním spánku. Podáváme přes den i na noc běžné léky proti kašli (Mucosolvan sirup, Sinecod kapky) a proti rýmě (mořskou sůl, Nasivin), ale myslím, že je to zcela bez efektu, odsáváme, ale rýma není masivní. Nemoc začla pouze rýmou, poté se přidal suchý kašel, vysoké horečky, které trvaly 3 dny, poté už pouze zvýšená teplota, následně zcela bez. Kašel i rýma však stále přetrvávají. Můžete mi prosím poradit, jak se kašle zbavit?

Dcerka je velice uplakaná a velice na mně fixovaná, pláčem a křikem reaguje na každé položení atd... Při prvním prořezávání jsme používaly Chamomila vulgaris 15CH, ale přišlo mi, že to fungovalo jen pár dní. Nejspokojenější je u mě v náruči, ale musí se neustále něco dít, musím ji bavit, zpívat, hrát si s ní. Už jsem z toho vyčerpaná. Navíc dcerka se pouze plazí, neleze po 4 ani se nesnaží postavit a bojkotuje i polohování. Neuroložka řekla, že má blbou povahu a že ani nedoporučuje rehabilitace, protože takové dítě nespolupracuje. Mám obavy o její vývoj, narozdíl od jiných dětí je to opravdu stále úplně miminko, vše nové ji trvá velmi dlouho se naučit.

Děkuji za odpověď. Petra Vindušková

Odpověď

Dobrý den, paní Vindušková,

doporučuji jednou týdně lék Pulsatilla 30ch deset granulí v neděli večer. Každou sobotu jednu tubu Oscillococcinia. A při vlhkém kašli přes den Ipecacuanha9ch čtyřikrát pět granulí denně po dobu čtyř dnů. Do nosánku Euphorbium spray několikrát denně. Dietní omezení, je třeba vědět, že kravská bílkovina, vejce, bílá mouka zahleňuje a pacient po této stravě tvoří více hlenu, v době kašle nedoporučujeme. Toto schema dodržte nejméně dva měsíce. Přeji úspěch.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?

Horoskopy

Váhy Potkáte sympatického a hovorného člověka, který vás zahltí nejen informacemi, ale taky žádostmi o…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Čeněk, ČeňkaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu