Maminka.czPediatrie (poradna)

Syn přestal přibírat na váze jako dřív

16. 2. 2010
Syn přestal přibírat na váze jako dřív

Otázka

Dobrý den pane doktore, opět se na Vás obracím s dotazem. Můj syn, kterému je 4,5 měsíce přestal přibývat na váze méně než dřív. Por.váha 3560, 53cm váha ve 4,5 měsících je 7330 a měří 70cm, paní doktorka mi řekla, že za poslední měsíc přibývá podle vážené jen 70g týdně, což je prý málo. Doteď jsem kojila vždy jen pokaždé z jednoho prsu a dr.mi řekla ať kojím pokaždé z obou, tak jsem začala, ale zdá se mi, že synovi se poté zase vrátily bolesti bříška, které už neměl a víc blinká, dříve jedl tak 5-7min a nyní tak 10-12 z obo prsů. Můžete mi prosím poradit jaký by měl být přírůstek na váze ideální a jak by měl tedy ideálně přibývat? Zároveň prosím o vyjádření k tomu kojení a bolestem bříška a ublinkávání, děkuji. Ještě bych se ráda zeptala, syn má zarudlá místa v záhybu u krčku,podpaží a pod kolínky, dr. mi předpsala Pimafucort, ale já se kortikoidů bojím, jaký je váš názor? Mažu Holtovou mastí a zdá se mi, že se to zlepšuje. Děkuji předem za odpověď a děkuji Vám za tuto poradnu, moc mi pomáháte. S pozdravem Hanka

Odpověď

Vzhledem k porodní váze dítě v současné době váží tolik, kolik by mělo vážit v 6 měsíci. Děti po 3. měsíci již nepřibývají tolik jako před tím, prtože se již více hýbají. Dítě dobře roste a to je rozhodující. Klidně kojte tak jak jste doposud kojila a bříško zase přestane bolet.

Kortikoidů se v dnešní době nemusíte ¨bát, zvláště dáte-li je krítkodobě na 4 - 5 dní. Je-li ale kůže lepši po Holtově masti použijte ji.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)
Související dotazy
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery
Diastáza se objevuje hlavně po druhém porodu. Jak se zbavit rozestupu břicha ?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu