Maminka.czPediatrie (poradna)

Syn přestal přibírat na váze jako dřív

16. 2. 2010
Syn přestal přibírat na váze jako dřív

Otázka

Dobrý den pane doktore, opět se na Vás obracím s dotazem. Můj syn, kterému je 4,5 měsíce přestal přibývat na váze méně než dřív. Por.váha 3560, 53cm váha ve 4,5 měsících je 7330 a měří 70cm, paní doktorka mi řekla, že za poslední měsíc přibývá podle vážené jen 70g týdně, což je prý málo. Doteď jsem kojila vždy jen pokaždé z jednoho prsu a dr.mi řekla ať kojím pokaždé z obou, tak jsem začala, ale zdá se mi, že synovi se poté zase vrátily bolesti bříška, které už neměl a víc blinká, dříve jedl tak 5-7min a nyní tak 10-12 z obo prsů. Můžete mi prosím poradit jaký by měl být přírůstek na váze ideální a jak by měl tedy ideálně přibývat? Zároveň prosím o vyjádření k tomu kojení a bolestem bříška a ublinkávání, děkuji. Ještě bych se ráda zeptala, syn má zarudlá místa v záhybu u krčku,podpaží a pod kolínky, dr. mi předpsala Pimafucort, ale já se kortikoidů bojím, jaký je váš názor? Mažu Holtovou mastí a zdá se mi, že se to zlepšuje. Děkuji předem za odpověď a děkuji Vám za tuto poradnu, moc mi pomáháte. S pozdravem Hanka

Odpověď

Vzhledem k porodní váze dítě v současné době váží tolik, kolik by mělo vážit v 6 měsíci. Děti po 3. měsíci již nepřibývají tolik jako před tím, prtože se již více hýbají. Dítě dobře roste a to je rozhodující. Klidně kojte tak jak jste doposud kojila a bříško zase přestane bolet.

Kortikoidů se v dnešní době nemusíte ¨bát, zvláště dáte-li je krítkodobě na 4 - 5 dní. Je-li ale kůže lepši po Holtově masti použijte ji.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)
Související dotazy
Tohle doma nechcete! Vánoční stromečky, které se nepovedly
Kniha Kiliánovo tajemství potěší nejen děti, ale i rodiče, kteří zapomněli být dětmi
Apassionata, nejúspěšnější jezdecká show, se v lednu vrátí do Prahy
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu