Maminka.czPoradna Homeopatie

Syn se často budí a vyžaduje prso

13. 6. 2010
Syn se často budí a vyžaduje prso

Otázka

Dobrý den paní doktorko, na začátku mého dotazu chci ocenit Vaše zkušenosti a poděkovat za cenné rady, které zde maminkám dáváte. Já sama se na Vás obracím s prosbou o pomoc při řešení spánku mého ročního syna. Již od návratu z porodnice probíhají naše noci téměř stejně - syn usíná u prsa, poté ho přendám do postýlky, kde vydrží spát zhruba 2-3 hodiny. Poté se vzbudí a to si ho vezmu do postele, kde u prsa opět usne. Většinou už zůstává s námi v posteli, ale tak 5x za noc se budí a vyžaduje prso, není to ani otázka žízně jako spíše zvyku. Zkoušeli jsme, že pokud se v postýlce vzbudí šel k němu tatínek, ale neutišil se. Začínám mít z důvodu společného spaní problémy s krční páteří, proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď!

Odpověď

Milá maminko,

proto, aby dítě spalo, je ve velké většině případů zapotřebí především pevný režim a důslednost. Mnozí rodiče se domnívají, že volnost dítěte a plné respektování jeho nálad a přání je to nejlepší, co pro něj mohou udělat. Často tomu tak ale není. Rodiče nespavost a špatné usínání u dítěte nevědomky vypěstují mnohdy sami.

Správné tedy je, aby dítě bylo ukládáno do postýlky v přibližně stejnou dobu, aby se s dítětem rodiče rozloučili - popřáli dobrou noc a odešli od neplačícího dítěte v klidu. Pokud má dítě zajištěno pohodlí a nic mu neschází je možné ho nechat i chvíli plakat. V případě postupného nácviku by se situace měla zlepšit, pokud ne, tak doporučuji konsultaci s dětským psychologem. Doporučuji také podávat pět mililitrů sirupu Sedalia před spinkáním. Držím palce a přeji hodně trpělivosti pro zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Jak zvládnout dítě s ADHD a jak se děti s touto diagnózou projevují?
Sex po porodu: Tohle jste možná vůbec nevěděli!
Policistka nakojila podvyživené miminko. Je hrdinkou internetu
Co skutečně cítí miminko v děloze? Doteky, pohyby, ale i stres či radost

Horoskopy

Vodnář Je rozhodně potřeba, abyste si udělali jasno v tom, kdo je a kdo není váš přítel. Vztahové záležitosti…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otmar, Otomar, DaisyRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu