Maminka.czPoradna Homeopatie

Syn se často budí a vyžaduje prso

13. 6. 2010
Syn se často budí a vyžaduje prso

Otázka

Dobrý den paní doktorko, na začátku mého dotazu chci ocenit Vaše zkušenosti a poděkovat za cenné rady, které zde maminkám dáváte. Já sama se na Vás obracím s prosbou o pomoc při řešení spánku mého ročního syna. Již od návratu z porodnice probíhají naše noci téměř stejně - syn usíná u prsa, poté ho přendám do postýlky, kde vydrží spát zhruba 2-3 hodiny. Poté se vzbudí a to si ho vezmu do postele, kde u prsa opět usne. Většinou už zůstává s námi v posteli, ale tak 5x za noc se budí a vyžaduje prso, není to ani otázka žízně jako spíše zvyku. Zkoušeli jsme, že pokud se v postýlce vzbudí šel k němu tatínek, ale neutišil se. Začínám mít z důvodu společného spaní problémy s krční páteří, proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď!

Odpověď

Milá maminko,

proto, aby dítě spalo, je ve velké většině případů zapotřebí především pevný režim a důslednost. Mnozí rodiče se domnívají, že volnost dítěte a plné respektování jeho nálad a přání je to nejlepší, co pro něj mohou udělat. Často tomu tak ale není. Rodiče nespavost a špatné usínání u dítěte nevědomky vypěstují mnohdy sami.

Správné tedy je, aby dítě bylo ukládáno do postýlky v přibližně stejnou dobu, aby se s dítětem rodiče rozloučili - popřáli dobrou noc a odešli od neplačícího dítěte v klidu. Pokud má dítě zajištěno pohodlí a nic mu neschází je možné ho nechat i chvíli plakat. V případě postupného nácviku by se situace měla zlepšit, pokud ne, tak doporučuji konsultaci s dětským psychologem. Doporučuji také podávat pět mililitrů sirupu Sedalia před spinkáním. Držím palce a přeji hodně trpělivosti pro zlepšení.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Maminka roku vyhraje rodinný zájezd do hotelu Dachsteinkönig
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu