Maminka.czPoradna Homeopatie

Syn se už půl roku každou noc budí

4. 3. 2010
Syn se už půl roku každou noc budí

Otázka

Milá paní doktorko,

mojí malé je 17 měsíců a už přesně půl roku se KAŽDOU noc budí! S náhlým brekem, kleká si, mele sebou, ryje hlavou v podložce, je neklidná.. Někdy už i hodinu po uložení! Pokud je neuspatelná, beru si ji z postýlky na velkou postel, ale i tam je schopná celou noc promotat a provzdychat. V podstatě spí, ale tímto způsobem, několikrát se i probere. Vše začalo, když jí začaly růst zoubky dvojky, všechny čtyři zoubky trvaly 4 měsíce, než vylezly. Proto jsme hned přešly na stoličky. Teď se jí klubou min. tři čtyřky! Zkoušela jsem Chamomillu jedno balení, ale to nepomohlo. Na internetu chválili Viburcol. Teď jsme jí ho zkusili potřetí. Mezitím vždy pauzu. Dáváme jen na noc. Poprvé nic-moc, podruhé spala lépe a potřetí byla opravdu v klidu, spala bez motání a projevů bolesti.

Má někdy přes den i jiné příznaky: sliny, hodně ruce v puse, náhlý bolestivý pláč!

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho je možné Viburcol podávat? Lze i dlouhodobě, dělat pauzy, nedělat? Zdá se, že opravdu zabírá a když ho vysadíme, je to zase špatné. Už opravdu nemám sílu - půl roku nevyspání je znát všude! Nebo byste poradila něco jiného? Je možné, že se některým dětem klubou zoubky tak strašně pomalu a že je to takhle moc trápí?

Děkuji za odpověď! Jana K.

Odpověď

Dobrý den, maminko,

ano, zoubky jsou pro děti velmi svízelným obdobím. Jedná se v podstatě o zánět okolí se všemi příznaky - bolest, sekrece, začervenání, teplota, aj. Skutečně vyvolávají u dítěte stress a proto se většinou nabalí ještě další např. respirační infekt, nebo v noci /ale i ve dne/ dítě náhle pláče, není k utišení, je nešťastné od bolesti, slintá, nejí aj. Viburcol je báječné homeopaticum, které obsahuje složky na "zánět" při růstu zoubků a na náladu. Můžete ho bez přerušení podávat třeba měsíc, dva, jak je potřeba. Zoubky skutečně tak dlouho mohou vyvolávat tyto potíže. Chamomilla by měla ev. být 30ch, nebo200ch mnohdy ve spojení s Belladonou9ch. Tak Vám stačí Viburcol denně a budete v pořádku. Nebojte ho podávat. Přeji šťastný nejen spánek.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc
Snídaně pro těhotné. Je libo tousty, pohankovou kaši nebo palačinky s pomerančem?
Má doma 13 synů a nyní je znovu těhotná. Co myslíte, bude to konečně holčička?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu