Maminka.czPoradna Homeopatie

Syn si zamiloval dudlík

3. 6. 2010
Syn si zamiloval dudlík

Otázka

Moc děkuji za odpověď ohledně homeo při nadýmání, ráda bych se poradila ještě s jednou věcí, s kterou si nevím rady. Syn 4 týdenní byl v nemocnici hodně plačtivý - bolesti bříška, možná jsem ani neměla dostatek mléka, tak dostával příkrmy, možná i stres, že už není v bříšku.. Těhu a porod byl bez problémů, porod ryhlý. Při první kontrole u dětské lékařky mi bylo sděleno, že mu bude dělat dobře zavinování, že bude asi plačtivější. Od 1 týdne jsem dala dudlíka - dětská lékařka mi poradila, že lepší než aby si vydudlal patro nebo měl exem na palci.., a chtěla jsem ho trochu uklidnit, nezvládám nevyspalé noci - manžel hodně pracuje, takže jsem na vše sama. Syn spí sám v postýlce vedle nás, dudlík si natolik zamiloval, že ho chce mít i během usínání, jinak brečí, chce se tzv. ududlat. Dáme ho do postýlky a když usne dudlík mu vypadne a dám ho pryč. Někdy bohužel nastane situace - že nám dělá schválně, že ho plive, a pak brečí a chce ho zpět - takže jsme jeho otroci, pak přidržujeme u pusy a pak usne což asi není správné.. Ale nevím co je správné - z nemocnice vím, že pokud brečí, tak vydrží i 2 hodiny a když bych ho ignorovala a šla pryč taky nepomůže, chování by taky nepomohlo, prostě chce mít dudlíka. Nejlépe a krásně spí v kočáru, v postýlce je usnutí horší. A ještě prosím jednu věc - po propuštění z nemocnice měl váhový přírůstek během necelých 14 dnů 600 gr, po další kontrole po 14 dnech pouze 60gr.. Mám větší pauzy mezi kojením - 2,3 i 4 hodiny, kojim - 15-20 min z jednoho prsu, před tím jsem kojila z obou. Kakání častější, možná nyní méně. Může být normální? - Dr mi na to nic neřekla.. Moc děkuji!!!!! Zuzka

Odpověď

Milá Zuzanko,

prosím sdělujte Vaše všechny obavy a dotazy Vaší paní doktorce, kam jste se svobodně registrovala. Chci tím říci, že jistě budete uspokojena v odpovědích, a tím budete mít méně starostí.

Pokud se jedná o váhové přírůstky, tak do tří měsíců je průměrné přibývat týdně 150-300 g /po počátečním fysiologickém úbytku o 5-10procent po porodu/. Vůbec nevadí, že jednou přibudete více a poté méně, důležitá je váha dítěte v souvislostech a kontextu s kojením. Kojit doporučuji zpočátku z obou prsou, ale ne déle než deset minut /max. patnáct/, nechceme dítěti dávat prso jako dudlík. Pokud je laktace dostačující, tak kojte pravidelněji po třech hodinách a střídejte prsa. Ano, při kojení je častá řídká stolice naprosto normální.

A dudlík? - ano, používejte. A učte malého, pokud vyplivne, tak podáte jen jednou dvakrát. Měl by "to pochopit" a později to respektovat. Hodně při nočním pláči pomůže polohovat dítě na bříško - být při něm, a po půl hodince obrátit. Tak hlavně klid, vědomí, že to zvládám, a žádnou úzkost - jen radost z mateřství. Vím, že to je těžké, ale vědomě se snažte vnímat tyto okolnosti. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Jste nechutná, řekla kojící ženě cestující v letadle. Pak vznikly tyto fotky
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře

Horoskopy

Lev Víkendové aktivity naruší Lvům manžel či manželka. Naštěstí všechno zachrání návštěva dlouholetých…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Albína, Albina, Adelaida

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu