Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Syndrom mizejícího dvojčete

6. 4. 2010
Syndrom mizejícího dvojčete

Otázka

Dobrý den pane doktore,předem Vám děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám za větší román.Nyní jsem těhotná (25+5t) je to již mé čtvrté těhotenství bohužel porod byl jen jeden.Těhotenství se synem bylo bez problémů,porod spontánní.Nyní jsem v pracovní neschopnosti kvůli již zmiňovaných dvou potratech.Na začátku těh. mi byl zjištěn syndrom mizejícího dvojčete.Od začátku mám neustálé problémi (špinění krvácení,již třikrát jsem byla hospitalizovaná v nemocnici).Od 16tt mám placentu na zadní stěně,zasahuje do DDS,bez známek odlučování.TVS:funkční délka hrdla 30mm,bez funnelingu,dolní pol placenty 7 mm od vnitřní branky.Co to prosím znamená.Mě bylo akorát řečeno,že to vypadá na porod CŘ,že je ještě možné o zvednutí placenty ale to mi říkají již od zminovaného 16tt.Nyní beru magnosolv 2x denně.

Ještě jsem se chtěla zeptat často mi dr. hrozí předčasným porodem.Nyní má "dcera" 693 gramů je to v normě?Dle PM mám TP 26.6.10 dle UZ 9.7.10 je možný takový rozdíl?Na který termín se mám tedy ubírat?Můj už poslední dotaz-v roce 2003 mi byl dělán cystis ov. rupta a mám jizvu jako po císařském řezu,pokud by tedy na ten CŘ opravdu došlo udělají mi novou jizvu nebo "rozpárají" tu starou?

Moc Vám děkuji a ještě jednou se omlouvám za rozsáhlý dotaz(y) M.Kastlová

Odpověď

Dobry den, tak popořadku. Operace se provádí v jizvě po předchozí, tedy pokus je k tomu vyhovující. Pokud to nebude nutné nikdo Vám další jizvu dělat nebude. Takový rozptyl termínu je skutečně možný. Přesnější je ale ten podle ultrazvuku a i ten má rozmezí plus minus 7 dní. Norma délky hrdla je 25 mm, a znamená to délku uzavřené části vstupu do dělohy. No a to další znamená, že Vaše placenta na 7 mm od vnitřního vstupu do dělohy. S tím si hlavu zatím nelamte, skuečně může dojít k tomu a také dochází, že se placenta ještě "povytáhne" směrem nahoru. Přeji hezký den, MV.

MUDr. Miroslav Verner

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu