Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Těhotenství ???

7. 3. 2011
Těhotenství ???

Otázka

Zdravim,

posledni MS 3.2.2011. Před touto MS jsem přestala brát HA (po 9 měsících užívání), z toho důvodu, že jsem v zahraničí a muj druh antikoncepce jsem tu nesehnala. Cca 10 dní bolest v podbřišku (jako bych to měla dostat),je to zvláštní,ale velmi rapidně se mi i zvýšila chuť k sexu,časté močení,bolest v prsou,bradavek,mírné zvětšení prsou!.Nyní opožděná MS o 3 dny. Dělala jsem si dva testy z moči - oba se slabou druhou čárkou,ale opravdu hodne slabou.Oba z ranní moči, v den očekávané MS.

Brala jsem to jako příznak těhotenství a začala se radovat. Objevila se mi kožní vyrážka z místní vody, tudíž jsem šla do lokální laciné nemocnice.Upozornila jsem na možné těhot. a nechala si udělat krevní testy na HCG.Jsem zdravotní laborantka, takže vím, jak by laboratoř měla vypadat( tato připomínala spíš laboratoř polní nemocnice). Navíc moje výsledky byly do 15- ti minut hotové, na papíře vytisklém z tiskárny.A odpověď : negative. Je tu možnost, že ještě nemám hladinu HCG v krvi natolik vysokou, aby místní laboratoř vyhodnotila test jako positivní?

A pokud těhotná nejsem, může se jednat o cystu a tudíž bych měla bez čekání navštívit gynekologa?

Pročítala jsem si na internetu o příznacích cyst,ale nesedí na mě příznak "belesti při sexu"- mě sex naopak vubec neboli a pomaha mi k pozdějšímu uvolnění a zmírněním bolestí v podbřišku.

Moc děkuji za odpověď, budu se těšit.

Kat

Odpověď

Dobrý den, odpověď na Vaší otázku je těžká bez řádného vyšetření. Příznaky, které popisujete jsou poměrně typické v těhotenství, ale také u žen, které dobraly antikoncepci a jejich "tělo si zvyká" na stav bez hormonů. Nevím v jaké zemi jste si nechala dělat testy- tudíž se neumím vyjádřit ani k laboratoři. 'pokud jste někde v rozvojové zemi bude zpočátku stačit pouze gravitest z moči. Při silné čárce a prvním zpoždění menzes navštivte lékaře k upřesnění a potvrzení diagnozy těhotenství.

Jan Smrčina


Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Hledáte zdravý olej? Vyzkoušejte kanolový
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu