Maminka.czGynekologie a porodnictví (poradna)

Těhotenství ???

7. 3. 2011
Těhotenství ???

Otázka

Zdravim,

posledni MS 3.2.2011. Před touto MS jsem přestala brát HA (po 9 měsících užívání), z toho důvodu, že jsem v zahraničí a muj druh antikoncepce jsem tu nesehnala. Cca 10 dní bolest v podbřišku (jako bych to měla dostat),je to zvláštní,ale velmi rapidně se mi i zvýšila chuť k sexu,časté močení,bolest v prsou,bradavek,mírné zvětšení prsou!.Nyní opožděná MS o 3 dny. Dělala jsem si dva testy z moči - oba se slabou druhou čárkou,ale opravdu hodne slabou.Oba z ranní moči, v den očekávané MS.

Brala jsem to jako příznak těhotenství a začala se radovat. Objevila se mi kožní vyrážka z místní vody, tudíž jsem šla do lokální laciné nemocnice.Upozornila jsem na možné těhot. a nechala si udělat krevní testy na HCG.Jsem zdravotní laborantka, takže vím, jak by laboratoř měla vypadat( tato připomínala spíš laboratoř polní nemocnice). Navíc moje výsledky byly do 15- ti minut hotové, na papíře vytisklém z tiskárny.A odpověď : negative. Je tu možnost, že ještě nemám hladinu HCG v krvi natolik vysokou, aby místní laboratoř vyhodnotila test jako positivní?

A pokud těhotná nejsem, může se jednat o cystu a tudíž bych měla bez čekání navštívit gynekologa?

Pročítala jsem si na internetu o příznacích cyst,ale nesedí na mě příznak "belesti při sexu"- mě sex naopak vubec neboli a pomaha mi k pozdějšímu uvolnění a zmírněním bolestí v podbřišku.

Moc děkuji za odpověď, budu se těšit.

Kat

Odpověď

Dobrý den, odpověď na Vaší otázku je těžká bez řádného vyšetření. Příznaky, které popisujete jsou poměrně typické v těhotenství, ale také u žen, které dobraly antikoncepci a jejich "tělo si zvyká" na stav bez hormonů. Nevím v jaké zemi jste si nechala dělat testy- tudíž se neumím vyjádřit ani k laboratoři. 'pokud jste někde v rozvojové zemi bude zpočátku stačit pouze gravitest z moči. Při silné čárce a prvním zpoždění menzes navštivte lékaře k upřesnění a potvrzení diagnozy těhotenství.

Jan Smrčina

Témata: Gynekologie a porodnictví (poradna)

Související dotazy
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Horoskopy

Býk Dnešek je dnem lásky. Pro vás bude důležitější než cokoliv jiného teplo domova. Proto odmítnete vyjet…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Magdalena, Magdaléna, MagdaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu