Maminka.czPoradna Homeopatie

Trápí mě noční buzení syna

23. 2. 2010
Trápí mě noční buzení syna

Otázka

Milá paní doktorko, mám 11-ti měsíčního syna, který prospívá dobře (v 10-ti měsících vážil 10,240 kg a měřil 74 cm). Trápí mě jeho noční buzení. Budí se zpravidla 3x-4x. V 18 hod. má k večeři kaši, v 19.30 hod. ho nakojím a uložím do postýlky. Bez problémů usne, ale mezi 23-24 hod., 2-3 hod. a kolem 5-té hodiny se probudí. Stojí v postýlce a pláče. Nakojím ho z obou prsů a pak usne. Přes den spí hodinu a půl dopoledne a hodinu a půl odpoledne. Od třetí hodiny odpolední je vzhůru. Syn usíná sám, bez mé přítomnosti. Položím do postýlky dám pusu, pohladím ho a odcházím. Chvilku si v postýlce povídá a usne. V noci se budí s pláčem a nic jiného než kojení nezabírá. Zkusila jsem ho nechat plakat. Plakal hodinu a já to už nemohla vydržet. Vzala jsem ho do náruče a ještě 15 min. u mě vzlykal. Od té doby jsem si řekla, že touto cestou jít nechci. Zoubky ho podle mě momentálně netrápí. Nutno říči, že se v noci budil jen jednou a od té doby co mu vyrostly první zoubky se spaní zhoršilo (první zoubek mu vylezl v 9-ti měsících). Ráda bych se opět vyspala a nejraději bych byla, kdyby to šlo bez slziček. Mám doma ještě tříletou dceru a potřebuji přes den fungovat. Poraďte mi prosím, zda existují nějaká homeopatika. Děkuji Markéta

Odpověď

Milá Markétko,

je to velmi hezky a upřímně položená otázka - ano, rádi bychom se vyspali - všichni - maminka, děti, tatínek. Není to jednoduché, jak tomu pomoci? Má zkušenost říká, že když dítě tuší, že brzy kojení skončí a prso již nedostane, tak o to více se vehementně hlásí. Jsem si jistá, že se nebudí hladem. Proto bych radikálně trvala na tom, že v noci prso nedostane, pomalu bych mu nabízela lahvičku s vlažnou vodou nebo slabým čajem /předpokládala bych, že se za čas unaví, a pochopí, že prso v noci "nebude"/. Ano, říká se to jednoduše, ale vím, je to složitější. Druhá věc - zoubky?

Skutečně si myslím, že na nočním buzení mají podíl, byť jen z malé části. Souhrně bych zcela jistě na noc nabídla pět mililitrů sirupu Sedalia, a pokud se v noci probudí, nezvedala bych ho /dokud to bude pro oba únosné/ a nabídla bych "jen vodu". Druhá alternativa je dávat na noc lék Chamomila30ch pět granulí, a doufat, že jednak ho lék utiší, a jednak ho nebudou zlobit zoubky. Držím palce Vaší trpělivosti.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Atletka Denisa Rosolová: Rodíme, dokud to nebude kluk
„Dá se předpokládat, že klidné matce se narodí vyrovnané dítě," říká psychiatrička
Maminka vydává speciál Čekám miminko. Nesmí chybět žádné těhotné
Zpívejte dětem, i když to neumíte, je to důležité!

Video

Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý

Horoskopy

Kozoroh Telefonát, na který čekáte, se konečně uskuteční. A jak jste předpokládali, nebude příjemný. Jistému…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Světlana, Světla, SvetlanaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu