Maminka.czPediatrie (poradna)

Tuhá stolice

16. 2. 2011
Tuhá stolice

Otázka

Dobrý den,

pane doktore měla bych na Vás dotaz ohledně tuhé stolice mého 15-ti měsíčního syna. Občas po ránu má stoličku takovou tuhou tmavou. Jinak kaká 2-3x denně a jindy je stolice normální. Je veselý, hravý, krásně baští, nevypadá, že by ho něco trápilo. Tak by mě zajímalo čím to může být způsobené. Pitný režim je taky v pořádku, vypije 2-3 dcl vody a 2,5 dcl mléka, denně má ovoce, jogurt a denně jí Lactobacilus. Děkuji. Napadlo mě jestli to nemůže být způsobené mastičkou, kterou mažu na teploměr, když ho měřím. Občas se mi zdá, že je ve stoličce i stopa po mastičce.

Druhý dotaz se týká uzlin. Oba moji synové jsou tzv"uzlinkové"typy - takhle to nazvala naše Mudr. Kdykoliv mají sebemenší infekci, tak jim naběhnou uzliny na krku. A teď jsem tomu 15-ti měsíčnímu nahmatala i uzliny v tříslech. Oběma uzliny kontroluje dětská Mudr, a vždy mě ubezpečí, že se jedná jen o neškodné uzliny. Ale vyšetření dělá pohmatem. Ten stařší syn (4,5 roku) byl na krvi - s podezřením na mononukleózu před rokem a vše ok. Tomu mladšímu se dělal K.O. po narození, protože se mu po ozařování žloutenky rozpadalo krevní barvivo a byl anemický, a taky měl K.O. v pohodě. Mám požadovat nějaké další vyšetření, nebo to tak stačí. I ten stařší syn je divočák a vypadá zdravě, jen nechci něco podcenit.

Děkuji

Odpověď

Pokud 15měsíční dítě 3x denně stoličku tak nemůžeme mluvit již o zácpě. Zvětšete přísun tekutin- vody a ovocných štáv, omezte věci z bílé mouky, dejte více vlákniny v zelenině a ovoci. Rozhodující je ALE VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ VODY.Uzliny jsou v pořádku

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu