Maminka.czPediatrie (poradna)

Učení na nočník už v 13ém měsíci

3. 8. 2010
Učení na nočník už v 13ém měsíci

Otázka

Dobrý den, předem se omlouvám za tolik otázek, ale už dlouho na některé marně hledám odpověď

1) Učení na nočník

Dcerce je 13 měsíců. Vím, že se má s učením počkat až na věk kolem 18 měsíců. Ale zase jsem vyčetla, že se má s učením začít, když je dítě po poledním nebo nočním spánku suché a to je náš případ. Kačenka jde spát ve 21 hodin a ráno v 8 hodin se probudí a je suchá, to samé přes polední spánek. Ovládat svěrače už taky asi dokáže, protože když běhala po bytě bez plenky a začala čůrat na zem tak jsem vykřikla počkej a čůrat přestala, podívala se na mě a pak spustila znovu. Dokonce si jeden čas říkala když se počůrala že udělala ee ale přestala to říkat. Jinak celkově psychomotoricky je hodně napřed. Umí kolem 50 slov a už je i spojuje, chodí od 10 měsíců sama. Myslíte že máme zelenou v učení, nebo počkat až se to bude chtít naučit ona sama?

2) Propínání při usínání

Od malinka se dcerka při usínání propíná na boku jak se říká do luku. Vždy se uvolní a zase napne a při tom hodně zaklání hlavičku. Ručičkama se musí držet něčeho co má za hlavou (šprušle od postýlky) Tuto opakuje dokud neusne. Dělá to i když nemůže usnout v kočárku. Dřív jsem myslela, že to dělá kvůli kolice, ale na to už je veliká. Byly jsme na EEG a to je v pořádku a paní doktorka se nám jen vysmála proč nás k ní pediatr poslal a odpovědi jsem se nedočkala. Jinak ze zad na bříško se začala sama otáčet v 7 týdnech, v 11 dnech pásla koníky, plazila se ve 4 měsících, lezla, seděla, stoupala a první krůčky podél nábytku dělala v 6 a půl měsíci. Nevíte zda je to tedy normální? Dá se to nějak odnaučit?

3) Chození po špičkách

Jak už jsem psala, tak první krůčky dělala v 6 a půl měsíci, a sama chodila v 10 měsících, a našlapovala správně na celou plosku. Nyní je to asi měsíc co začala ,,baletit,, po špičkách. Chvilku jde třeba normálně a pak se rozeběhne po špičkách, kolikrát i kvůli tomu zakopne a spadne. Botičky kupujeme kvalitní s žirafkou. Proč to dělá, když tak krásně chodila? Přejde to, nebo budeme muset na rehabilitace? Prý se takovým dětem dávají botky se zatíženou patou, je to pravda? Kde bych je sehnala?

Mockrát děkuji :-* O:-)

Odpověď

Musela byste začít systematicky tak, že okamžitě po probuzení, kdy je suchá, ji vysadíte na nočník. Podaří-li - výborně, nepodAŘÍ-LI SE NENECHAT TRČET DLOUHO NA NOČNÍKU. aLE JE TO ZŘEJMĚ ČIPERKA , tak proč to nezkusit dříve. Troufl bych si tvrdit, že se vám to asi podaří.

2/ podívejte se někdy po svém okolí na spáče. Každý z nás někdy volí velmi bizardní polohy ale neví o ot om, protože se nevidí. Dcerce je tato poloha patrně velice příjemná, tak ji jí neberte.

3/ baletění zcela jistě přejde, ale žádejte jí, aby chodila správně.Žádné boty neshánějte

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Mohlo by vás zajímat
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Tahle dočasná máma má náš obdiv: Vymazlila desítky miminek
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!

Horoskopy

Lev Pondělek je pro Lvy svěží a plný nápadů. Konečně uskuteční své plány, o kterých dlouho uvažovali. Právě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dana, Arpád

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu