Maminka.czPoradna Homeopatie

Už rok a půl bojujeme s neustálým kašlem

3. 11. 2010
Už rok a půl bojujeme s neustálým kašlem

Otázka

Dobrý den,

syn má 3 roky a zhruba od 1a půl roku bojujeme s neustálým kašlem. Nejprve řešeno opakovaně antibiotiky od pediatra, ale k ničemu to nevedlo a nerada jsem ho touto "chemií" cpala a proto jsme začali hledat jiná řešení. Manžel měl jako dítě těžké astma, já v pubertě alergie na prach, histamin, roztoče, prokázaný deficit IgA. Byli jsme proto na vyšetření na alergo/imuno, testovali ho na 19 alergenů, astma atd., ale vše negativní, až na ten deficit IgA. Dostal inhalátor, ale odmítal to. Teď na doporučení paní doktorky z alergologie bere od srpna Rybomunil (dle rozpisu na 1/2roku). Kašlal zhruba 3 týdny v měsíci, začalo to kýcháním, tekla mu voda z nosu a v noci nebo když usnul v sedačce měl šílené záchvaty suchého kašle, někdy se i dávil a zvracel hleny. Ze začátku pomáhal Dithiaden,aby se malý aspoň trošku vyspal, ale pak už ani ten ne. Nechala jsem mu udělat i vyšetření na černý kašel, ale také negativní. Pak jsem dostala kontakt na homeopatičku (únor letošního roku). Dostali jsme kuličky v sáčku (bez názvu), ne v klasickém obalu, jak jsou homeopatika k dostání v lékárně, s tím, že to je pro malého na jakýkoliv jeho problém. Nejprve nezabíralo, změna léku a pak mírné zlepšení (už nekašlal 3 týdny v měsíci, ale zhruba 1 týden). Nemoc vždy začala stejně - kýchání, průhledný hlen, kašel, bez teplot, tak to nemocný byl tento rok v únoru (kýchání a smrkání odeznělo vždy tak za 2 - 3 dny, ale kašel zůstal několik dní a i týdnů), pak v březnu, dubnu. V červnu před odletem na dovolenou, horečka, kašel, prý zánět nosohlatanu, atb. bral do poloviny dovolené. V srpnu, opět před odletem na dovolenou 40st. horečka, angína, pohotovost, píchaný penicilin 3 dny, pak orálně dobrat na dovolené. V září, nástup do MŠ, hned 3. den horečka, kýchání, štěkavý kašel - na doporučení jsem dala Belladonu a "jeho kuličky", pak byl týden ve školce a opět nemoc, tentokrát bez teplot a v říjnu už byl také 2krát nemocný. Poslední nemoc měla velice zvláštní průběh - v pondělí jsem ukončila paragraf, malý šel v úterý naprosto v pořádku do školky (na začátku září vůbec nechtěl, ale do konce září si zvykl a už chodíme bez pláče, někdy se i těší) a z úterý na středu měl ve 4 h ráno 37,8. Ihned jsem mu dala 5kul. Beladony, v 10h bez teploty, v poledne opět 5 kul. Beladony, ve 14h 39,1, tak jsem mu dala ještě Nurofen (asi jsem to s těmi homeopatiky neměla míchat, že?, ale vylekala mě ta vysoká teplota) a ve 20h už jen 36st a pak už bez problému až do minulého týdne. Já jsem dostala zánět nosohltanu, docela na to trpím, beru Panthenol a Homeovox, protože mi to sedá na hlasivky a jsem učitelka, takže hlas potřebuju. No a malý samozřejmě začal taky chraptět a hlavně je tu OPĚT ten jeho suchý, dráždivý kašel, už 3 den dáváme na noc 1/2 Kodeinu, protože jinak celou noc jen kašle a kašle. Hned od prvních příznaků dávám 1x denně "jeho kuličku" (ale příjde mi, že už to nezabírá) a od včera Oscilococcinum ráno a večer, zatím beze změny.

Vím, že je to spousta problémů najednou,ale chtěla jsem objasnit dlouhodobou situaci. Od září jsem nastoupila do práce a opravdu se děsím každého dalšího zakašlání, protože v rodině nemáme nikoho, kdo by mohl hlídat... Pokud je to možné, prosím o radu, děkuji!!!

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

jak jistě dobře předpokládáte, tak ve Vašem případě každá rada drahá. Ano, je to velmi nepříjemná situace, opakované nemoce. Navíc není jednoduché být pořád s dítětem doma, pokud potřebujeme být v zaměstnání z ekonomických důvodů. Ale pokud chcete upřímně pomoci, tak v prvé řadě musím sdělit, že Váš chlapec do školky vůbec nepatří, neměl by chodit. Potom je vše bludný kruh, vždyť to sama víte. Myslím, že lékař homeopat Vám podal léky správně, jen bych předpokládala lepší komunikaci v případech Vaší bezmoci a netrpělivosti s průběhem onemocnění. Na Vaši otázku, co s nočním kašlem doporučím léky Coccus cacti9ch, Cuprum mettalicum5ch a Drozera30ch - všechny léky smíchat po deseti do roztoku vody, a upíjet po doušcích co pět minut před usnutím, a v noci, pokud se chlapec probudí. Je třeba dále hledat homeopatický konstituční lék, vyloučit gastroesophageální reflux v alergol. poradně. Přeji trpělivost a zlepšení zdravotního stavu Vás všech.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie
Související dotazy
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu