Maminka.czLaktační poradenství

Už tři týdny bojujeme s kojením

12. 2. 2010
Už tři týdny bojujeme s kojením

Otázka

Dobrý den,mám 3.měsíč.syna (porod.váha 4,20kg nyní asi 5,50kg) Asi 3týdny již bojujeme s kojením. Pil hezky z obou prsů jen občas se odtrhl,když ho trápili prdíky. Nyní se mi asi 2x denně stane,že ho přiložím asi po 2-3hodinách k prsu,aby se najedl,ale on se jen přicucne a hned pustí a začně hrozně kříčet a celý se prohýbá a není možné ho opět přiložit ani když vyměním prs a třeba půl hodiny v kuse brečí jakoby ho něco strašně bolelo.Většinou pak zkusím třeba ještě hodinku počkat,ale bezvýsledně,prostě si prs nevezme i přesto,že si cucá ruku a loví všude možně. Takže ho nakonec nakrmím uměl.mlékem,které si vezme hned a při dalším kojení se zase přicucne normálně. Proto bych se chtěla zeptat jestli nevíte co s tím? Jestli nemám třeba málo mléka? Pak bych se Vás ještě chtěla zeptat od kdy je vhodné chodit s miminkem plavat.Moc děkuji za odpověď.M.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz, Pravděpodobně se jedná o nedostatek mateřského mléka, proto synovi nevadí, když vynecháte jedno kojení a nakrmíte ho uměle, tím se mléka dotvoří do dalšího kojení více a již je množství dostačující. Doporučuji Vám ,abyste syna kojila vždy z obou prsou, často v noci. Pokud nechcete syna budit, tak aleposň odstříkat trochu mléka.

Plavat s dětmi můžete již nyní - domů k Vám může přijít instruktorka a plavat můžete ve vaně, což je nejideálnější, nemusíte v zimě nikam s miminkem docházet, jinak jsou bazény, ve kterých můžete plavat již od 3.měsíce, nejčastěji je to vč´šak v bazénu od 6.měsíce.

Lucka

Lucie Marková

Témata: Laktační poradenství

Související dotazy
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Kojit na vlastní svatbě? Není problém. Tyhle nevěsty jsou důkazem
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?

Horoskopy

Vodnář Nepřiměřené, pracovní smlouvou nepodložené požadavky vašich nadřízených vám právem půjdou na nervy.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Libor, Liboslav, LuboslavRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu