Maminka.czPediatrie (poradna)

Uzliny za uchem se zmenšily, ale pořád tam jsou

9. 6. 2010
Uzliny za uchem se zmenšily, ale pořád tam jsou

Otázka

Dobrý den,20.5. jsem vám psala dotaz na zvětšené uzliny u svojí rok a pul staré dcery... k výsledkům krevních testů na kterých jsme byli nám dr řekla,že malá měla nějakou infekci a že měla zvýšené bílé krvinky..ale že už je to v normě... taky říkala že pokud by se ji to zvětšovalo,tak máme přijít...1cm uzlina kterou měla za uchem se ji zmenšila cca na polovinu...ale pořád ji tam má... neměli by jsme na krevní obraz chodit pro jistotu třeba jednou měsíčně,než až se ji ty uzliny zase zvětší?pokud by se ji teda zase zvětšily.. né že by mě to těšilo,je to pro mě peklo u toho být a držet ji,ale nerada bych něco zanedbala...a taky bych se chtěla zeptat,dcera měla cca před 3 dny klíště které jsme ji celé vytáhly,ale pro jistotu bych ji chtěla nechat očkovat proti klíštové encefalitidě,je možno ji nechat očkovat v jejím věku?a zda to má vůbec smysl? má za sebou všechny povinné očkování a k tomu očkování prevenarem,což měla dávky dvě...děkuji za odpověd..

Odpověď

Jestliže se uzliny jednou zvětší, tak se obvykle uplně k normálu nevrátí. Tak pouze sledujte, zda-li se opět nezvětšují nápadně nebo nezačínají tvořit shluky

Proti klíšt. encephalitidě nechte dítě očkovat po 2. roce života. teď dítě řádně po každém návratu z venku prohlídněte a případně klíště odstraˇbte. Poku klíště odstraníte do 3 hodin po přisátí máte prakticky jistotu, že k infekce nedojde.

Petr Karger

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Nemusíte stihnout všechno. Trendem poslední doby je pomalé rodičovství
Obědová menu jsou tragédie, říká Darina Křivánková a zve vás na F.O.O.D. piknik
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu