Maminka.czPoradna pro rodiče a děti

Velmi časté stížnosti na bolest břicha

Alena Weberová 15.  10.  2013
Velmi časté stížnosti na bolest břicha

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Otázka

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně mé dcery. Jsou jí 3 roky a 5 měsíců a před pár dny si začala stěžovat na bolení bříška. Byly jsme u Dr., kde mi bylo řečeno, že je to nejspíš psychosomatické. K bolení bříška se však přidalo bolení v krku a dcera si na bolesti stěžuje během celého dne. Pak zase řekne, že už ji to nebolí a pak zase jo. V noci se několikrát probouzí, že chce být u mě a stěžuje si také na bolení bříška. Po dva dny se vždy večer po jídle poblinkala. Do jídla ji musím nutit, trvá i přes hodinu než se nají. Přitom několikrát odběhne, musím ji neustále připomínat, že ještě nedojedla, ať se vrátí k jídlu. Pořád vyjednává, ať ji teda nakrmím já, protože sama jíst nebude. Někdy ji vyhovím, jindy ne. Dcera pořád ještě prochází obdobím vzdoru, všechno chce dělat sama, když ji nevyhovím, vzteká se. Začala chodit do školky. Každé ráno se vzteká kvůli oblékání, nechce chápat, že už je venku zima. Když se loučíme, řve. Pak je ale prý ve školce hodná, i když se snaží na učitelky vyzrát, aby bylo po jejím. Bylo mi řečeno, že je taky dost neklidná. Pořád se vrtí a poskakuje. To dělá i doma, jen mi přišlo, že je zkrátka jen živější. Další věc je, že se jí před dvěma měsíci narodil sourozenec a nezdálo se, že by nějak žárlila, ale období vzdoru jí nejvíc propuklo asi dva měsíce před jeho narozením. Nevím, jak mám na její chování reagovat. Snažím se být v klidu, ale pak stejně vybouchnu. Naplácám jí na zadek a řvu na ní. Příjde mi pak zlomená a to nechci - "lámat ji". Je mi to pak strašně líto a omlouvám se jí. Teď si ještě začala vymýšlet bolesti a já nevím, jestli jí to bříško opravdu nebolí a já pak na ní ještě řvu. Nevím už co mám dělat, mám pocit, že dělám špatně, když jí vyhovím. Pak mě o to víc zkouší a když jí nevyhovím, jen to vygraduje a je to ještě horší. Nemám ani moc času se jí věnovat. Většinou si hraje sama, ale chodí za mnou s plyšáky a chce si povídat. Otec dcery se vrací z práce až večer, někdy si jí bere odpoledne s sebou. Je nějaká rada, jak se vyhnout vyhroceným situacím, aby to nebyl jen boj, kdo z koho a aby si dcerka nemusela vymýšlet bolesti kvůli nedostatku pozornosti? Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Lenka Koršňáková

Odpověď

Dobrý den Lenko, rada a řešení určitě existuje, ale po internetu ne. Je potřeba osobní konzultace a vidět dceru a Vás v akci. Může tam mít dcera spoustu věcí pomotaných dohromady a je potřeba je rozplést. Zavolejte mi a zkusíme najít postup zlepšení, Alena.

Alena Weberová

Témata: Poradna pro rodiče a děti
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jak bolí porod, čím si ulevit a k čemu se dají přirovnat kontrakce? Zeptali jsme se duly
Formánková Simona
dula
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty