Maminka.czPediatrie (poradna)

Vztek 16M dítěte

6. 4. 2011
Vztek 16M dítěte

Otázka

Dobrý den,pane doktore, synovi bude za týden 16 měsíců. Cca 1 měsíc zpátky se z do té doby naprosto pohodového miminka stává vztekloun,který si chce vyřvat a vyvztekat všechno, na co ukáže. Slovům ne,nesmíš,nedělá se to, moc dobře rozumí,ale nepomáhá to. Nechci na něj křičet,ale bojím se,abych z něj nevychovala rozmazleného vzteklouna. Zatím se mu těžko něco vysvětluje,nevím,jak a kde začít s tím,aby se takové chování odnaučil. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý večer. Pane doktore, obracím se na Vás s dotazem, jak ,,zacházet,, s naším malým vzteklounem. Má dcera (16měs) je vzteklina první kategorie. Jak mám řešit situace, když např.nechce jít za ruku, začne si sedat, lehat na ulici, nebo nechce jít v obchodě tam, kam má - také si sedá a lehá, řve.... Domluva nic, dám ji přes zadeček - přes plínku - lehce - také nic!!! Co s ní?? A můžete mi poradit, co s ní doma - neustále kňourá, tahá mě za nohy, já s ní neumyji ani nádobí - rostou nám zuby, ale toto se nedá, řve, kňourá. A poslední dotaz, může pít Dobrou vodu - neperlivou, ochucenou?? dělám jí i čaj, ale toho nevypije tolik, jako této vody. Vím, asi není nic moc, ale alespoň pije. Nebo co doporučujete??? Děkuji moc a přeji krásný den, Lucka

Odpověď:

Vzteklouna naúpravíte pouze tím, že se budete snažit předejít těmto stavům, převedením pozornosti na něco úplně jiného. Když už je dítě v rauši tak nioc neřešte, snažte se jít někam, kde budete sami a pak hlavně s dítětem nemluvte. !! Ztráta kontaktui s matkou je pro dítě největší trest. Ale než se jde spinkat musí být vše urovnáno. Chce to vělkou trpělivost, ale nesmíte ustupovat.Vodu pít může.

redakce

Témata: Pediatrie (poradna)

Související dotazy
Co všechno byste měla vyzkoušet, než se rozhodnete pro umělé oplodnění?
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka
To je gesto! Dívka našetřila peníze, aby si chudí mohli vyprat oblečení
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu