Maminka.czPediatrie (poradna)

Vztekání

16. 6. 2011
Vztekání

Otázka

Dobrý den pane doktore, mám na vás dotaz ohledně mého půlročního syna. Prospívá velmi dobře, je to celkem spokojené miminko, v noci spinká taky bez problémů asi 10-11 hodin, ale začíná se dost vztekat. Když si s ním přes den hraju, má dost hraček, chrastítek, kousátek a podobně, je spokojený. Pak si třeba jen na 5 minut odskočím a slyším, jak doslova řve. Když se vrátím, je zase spokojený. Včera sáhl po ovladači od televize a začal si ho strkat do pusy. Když jsem mu ho vzala, následoval opět 10 min. řev. Nevím, jestli ho mám nechat brečet, je mi ho líto, ale není možné, mu dovolit všechno. Vím, že všechny děti se občas vztekají, ale takhle malé dítě??? Můžete mi poradit, jak na něj?? Občas to zkouší i venku. Brečí v kočárku, když ho pochovám, je klid. Jakmile ho jen chci položit zpátky do kočárku, začne opět brečet. Už mi pár lidí řeklo, že to jen zkouší, ať ho nechám chvíli brečet, že se to odnaučí, ale mně je ho prostě líto a vždycky ho pochovám. Je to normální???

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý deň,mám 14 mesačného syna.Vždy keď má v ručičke hračku a ja mu ju zoberiem,tak sa velmi vzteká,plače a keď si ho zoberiem na ruky,tak ma začne biť do obličeje.Prosím Vás,ako sa mám správať,aby ten vztek,nemal alebo úplne odbúrať bitie do obličeje??Ďakujem

Odpověď:

Neberte détě do ruky , nechte je vyvzdorovat, ale nevšímejte si ho, nereagujte na jeho vztek. Uvidí, že na akci není reakce a po čase bude klid.

redakce

Související dotazy
Krásná moderátorka Sandra Parmová se pochlubila svou dcerou
Nový přístroj na sledování embryí zvyšuje šance na úspěšné umělé oplodnění
Od euforie k porodu. Úžasné video zachycuje těhotenství ve dvou minutách
Noste své děti, budou šťastnější! Nezapomínejte ale na zdravé polohy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu