Maminka.czPoradna Homeopatie

Za jak dlouho by měla homeopatika účinkovat?

17. 3. 2010
Za jak dlouho by měla homeopatika účinkovat?

Otázka

Dobrý den, již minulý týden jsem Vám psala ohledně nočního buzení miminka a dostala jsem od Vás doporučení na homeopatika calcarea carbonika jednou týdně a nux vomica na noc na prdíky. Chci se zeptat za jak dlouho by měly účinkovat. Opravdu jsem vypozorovala, že ho v noci trápí ty prdíky, dle Vaší rady podávám v případě probuzení jen vodu, ta mu stačí takže hlad nemá. Opakuji i nux vomicu při probuzení, ale zatím žádný veliký výsledek. Léky mu podávám 4 noci. Stolici má spíš řídkou asi 3x denně. Vypozorovala jsem, že se mu v noci uleví když ho chovám ve svislé poloze nebo v klubíčku a on se vyprdí, většinou si i ukrkne, pak usne, toto děláme tak jednou dvakrát v noci, pak už se vetšinou uklidní jen dudlíčkem. Když mu poslechnu v noci bříšku tak mu to tam pěkně škrundá. Psala jste mi ještě, že je možnost i jiná homeopatika místo nux vomica. Nevím zda byste potřebovala ještě nějaké bližší informace pro určení, zda by jiná byla vhodnější. Děkuji za odpověď. Miriam

Odpověď

Dobrý den, Miriamko,

buďte trpělivá, myslím, že je to správná volba. Calcarea carbonica15 a Nux vomica 9ch - tak jak jsem popsala. Vydržte nejméně měsíc. Na nová homeopatica by bylo třeba více informací, pokud by nebyl tak dobrý výsledek - zkonsultujte s lékařem homeopatem, kterého naleznete na stránkách www.boiron. cz.

Co je neméně důležité, je dítě "odplynovat" před i po kojení - dobrá je poloha na bříšku, alespoň deset patnáct minut, uvidíte pak, že problémy s větříky budou menší. I to, že podáváta vodu v noci a nezatěžujete trávicí systém je výborné. Tak držím palce trpělivosti, přeji hezké dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Bylinná napářka vám pomůže před porodem uvolnit porodní cesty
Zítra si nenechte ujít festival Restart s Dietou. Můžete vyhrát i kávovar
Na příznaky chřipky neplatí jen klid a nohy v teple
Naučte děti relaxovat. Meditace je zdravý nástroj v nezdravé době

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu