Maminka.czPoradna Homeopatie

Zácpa u dvouletého dítěte

27. 6. 2011
Zácpa u dvouletého dítěte

Otázka

Dobrý den paní doktorko,chci vás moc poprosit o radu...Mám syna kterému byli 2 roky..nikdy netrpěl na zácpu..až před cca 14 dny to začalo..malej se nemohl vykakat..tlačil...brečel...volal o pomoc..povedlo se ale s pláčem...za dva dny se to opět opakovalo...a trvá to dále...Podotknu,že jí strašně moc ovoce..má je rád...a sní vše co je k mání...v poslední době..jahody,jablko,hrášek,hruška,rajské..a i tak mu kakání nejde.

Zkoušíme na nočník...ale vůbec na něj nechce...neposadí se...a tak mírně přesvědčuji...pojď zkusíme..posadíme přečteme knížku...ale nedostanu ho tam...a na záchod také ne...nosíme tedy plenky..

Nejdu na to zhutra...aby z toho byl nějak mimo...Napadlo mne,že to kakání souvisí s tím nočníkem...ale opravdu to není nísilně.Ještě se vrátím k tomu kakání...i když sní dost toho ovoce...stolice je opravdu dost tuhá...že se nestačím divit.Pauza mezi vyprázdněním je cca2 dny.....ZařadilA jsem do jídelníčku švestkovou šťávu,přesnídávku...a zatím se to nezlepšilo...Určitě mi poradíte...i nějaká homeopatika...která

pomůžou:-)..ostatně již několikrát jste moooc dobře poradila..a proto se na vás opět obracím.Veliké díky za odpověď Majka

Odpověď

Dobrý den, Majko,

jste milá, díky za ocenění mé práce, těší mě, že máte s homeopatií dobré zkušenosti. Myslím, že to skutečně souvisí s vysazováním na nočník / této souvislosti jsem odpovídala na téma "nočník" na stránkách www.fisher-price.cz, podívejte se tam, je tam spouta rad, jak se zachovat/. Pokud je malý dobrý jedlík všeobecně, a sklony i zácpě mívá, tak bych doporučila Calcarea carbonika15ch dvakrát pět granulí denně. Možná druhým lékem by byla Nux vomica9ch - kdy pacient má nucení na stolici bez efektu, ospalost po jídle, pocit neúplného vyprázdnění, zácpa je většinou "po dietní" chybě - ovoce? - podávala bych dvakrát denně pět granulí, postupně při zlepšení stavu bych prodlužovala interval až do vysazení úplného. Tak držím palce a přeji hezké letní dny.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc
Snídaně pro těhotné. Je libo tousty, pohankovou kaši nebo palačinky s pomerančem?
Má doma 13 synů a nyní je znovu těhotná. Co myslíte, bude to konečně holčička?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu