Maminka.czPoradna Homeopatie

Zadní rýma, zánět močového měchýře

9. 2. 2011
Zadní rýma, zánět močového měchýře

Otázka

Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych Vás požádat o radu. Syn /2,5 roku/ se trápí zadní rýmou. Výplachy vincentkou nepomohly, nasivin nepomohl, sinupret také ne. Nosánek ho svědí, ale rýma z něho žádná neteče a vysmrkat, i když to umí, mu nejde nic, jen se mu, jakoby, uvolní hleny v krku a musí polknout. Při mluvení huhňá, při jídlé /které ale spíše odmítá/ a při spánku hrozně chrčí. Z pusinky je mu silně cítit. Doporučena mi byla homeopatika Mercurius solubilis nebo homeo kapky Euphorbium. Poraďte prosím, zda je to to pravé a případně i jaké dávkování. Stejným problémem trpěl asi před půl rokem, kdy jsme skončili na antibiotikách. Chtěla bych tomu tentokrát předejít. Dále bych Vás chtěla požádat o radu pro mně a sice, zda je možné homeopatiky léčit opakované záněty močového měchýře. Od porodu na ně hodně trpím, a to i přes to, že dlouhodobě užívám APO - Lactobacillus. Se zánětem močového měchýře se vždy dostaví i gynekologické obtíže, takže mě současně s tím trápí i vaginální mykózy. Opakovaně se tedy léčím antibiotiky a antimykotiky, což není nic příjemného. Moc děkuji za Vaše rady, kterých si již předem cením. Přeji příjemný den.

Odpověď

Milá maminko,

pro chlapečka bych doporučila po ztišení infektu vyšetření nosní mandle, zdá se, že bude zvětšená. V tom případě bude potřebovat homeopatika jiná. V tuto chvíli doporučím Corrarium rubrum9ch a Kalii iodati9ch - oba léky 4x5 granulí denně první týden, od druhého týdne oba léky budou postačovat dvakrát denně. Jistě by významně pomohl lék tzv. konstituční, který by vyjadřoval charakteristiku psychosomatickou.

Pro Vás pro zvládnutí opakovaných infekcí močového traktu bych doporučila při akutních problémech Staphysagrii9ch a Cantharis9ch - oba léky po sedm dní 4x5granulí denně. Pro prevenci potíží je však bezpodmínečně nutný lék tzv. konstituční, ale i lék miasmatu - je tedy pro úspěšné vyřešení nutná konsultace zkušeného homeopata. Přeji hezké dny, zlepšení Vašich i synových potíží.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!
Co cítí děti, když se vztekají? Naučte je mít emoce pod kontrolou

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu