Maminka.czPoradna Homeopatie

Zadržování stolice

Věra Budková 30.  3.  2011
Zadržování stolice

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

obracím se na Vás s dotazem ohledně vyprazdňování tříleté dcery Jany ( nar. 13.5. 2004 ). Problémy s vyprazdňováním máme již několik měsíců a stupňují se. Dcera záměrně stolici zadržuje, je není vidět, že jse jí chce i něklikrát za den, ale zadrží ji. Vždy jsme to nějak zvládly, zkoušely jsme chodit na nočník i několikrát do hodiny, musela jsem tam být s ní a držet jí. Před třemi týdny jsme prodělaly spálu, dcera neměla ani teploty pouze se osypala, dostali jsme antibiotika. V té době chodila na velkou několikrát denně a vše zvládla sama. Po dobrání antibitotik se však situace ještě zhoršila, na nočník si sednout nechce " prý to bolí" a stolice končí v kalhotkách. Předchází tomu kroucení, krčení se na pohovce, vyprazdní se až jí dám čípek a do kalhotek. Zavádění čípku je pro ni i pro mne velmi stresující. Stolici má měkkou. Pro změkčení stolice jí dávám dvakrát denně 5ml laktulozy a probiotika do pití. Dále každé ráno na lačno 2 dcl vlažného hruškového džusu s dužinou, což ještě do nedávno velmi dobře fungovalo. Nyní je vidět, že se jí krátce po vypití džusu chce, ale stolici zadrží. V období než se jí podaří vyprázdnit je velmi podrážděná, uplakaná, vzteklá někdy až agresivní. V okamžiku kdy se jí podaří vyprázdnit nastane obrat, je to opět veselé beztarostné děvčátko. Dcera se narodila v termínu, porod byla vyvolávaný, indikací byla moje zvýšená srážlivost krve, na kterou jsem brala celé těhotenství léky. Ač bylo těhotenství bez komplikací, bylo pro mne velmi stresující, předcházelo mu pět zamlklých těhotenství, mezi nimiž se mi narodil ještě syn. Přesto byla dcera velmi hodné , klidné a pohodové miminko.Prospívala velice dobře. 6,5 měsíce byla plně kojená, odstavila jsem jí v 16ti měsících. Ze zácpou měla poprvé problémy se zváděním příkrmů a po odstavení. V době příkrmů byla velice dobrý jedlík, zlom nastal po ukončení kojení a zavedení normální stravy. V jídle je velmi vybíravá. Mléko zcela odmítá, občas se mi podaří do ní vpravit jogurt, ale není to pravidelně. Na svůj věk je větší, váha odpovídá výšce. Miluje sladké, ale to jsme vzhledem zácpě téměř vyloučily. V době kdy jí netrápí stolice je to pohodové, usměvavé, mazlivé dítě. Nejvíce se vzteká, když chce dělat něco sama a snažím se jí pomoci nebo danou věc sama dělat nemůže. Doufám, že Vám tato chrakteristika pomůže při volbě homeopatik. Za Vaši odpověď Vám předem děkuji.

Dana

Odpověď

Dobrý den, maminko,

přečetla jsem si pozorně Vaše psaní, je to smutné, a věřím i vyčerpávající. Léčba jednoznačně bude dlouhodobá, je potřeba skutečně zvolit i správnou výživu, velké množství vlákniny, kvalitních bílkovin, vitaminů, tuků. Podpořit pravidelnost, dostatečné množství tekutin.

Z léčby v úvodu bych doporučila lék Hepar sulfur9ch - dvakrát pět granulí denně, a jednou za dva týdny lék Calcarea carbonika30ch deset granulí. Pokračovala bych takto po dobu nejméně dvou měsíců. Další therapii upravila dle výsledků léčby. Držím palce, přeji hodně trpělivosti, hezké jaro.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie