Maminka.czPoradna Homeopatie

Zánět v očích od narození

20. 7. 2011
Zánět v očích od narození

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

má 4 měsíční dcerka má již od narození hnisavý sekret v očích. Dostali již 4 antibiotika. ( Tobrex, Floxal, Tobrex LA, Tobrex ) Jakmile se dostavilo trochu zlešení dcerka dostala rýmu a problémy s očima nastaly na novo. Rýma jí jde pouze z očí, odsáváme z nosu, ale samovolně neteče. Zkoušeli jsme bylinkové oblady. Homeopatika Silicea 5ch, mateřské mléko. Bohužel stále se záněty vrací. Výtěry z očí i z nosu nám teď udělali.Dcerka má 3 bakterie běžného typu. Nos bez bakterie. Oční doktorka nám nyní chtěla dělat čištění kanálků ,ale následně nám doporučila 5x denně vymačkávat hnis z očí a pak podávat 5x denně kapky Tobrex, což děláme. Je tento postup správný ? Jsme již bezradní. Dcerka je mrzutá, :-) :-) oči jí svědí. Nevíme jak dále správně postupovat a samozřejně další antb. již nechceme. Dcera je již oslabena a citlivá na rýmu, která se jí vrací. Prosím o radu jaké homeopatika by dcerce mohli pomoci na záněty v očích a také posílit proti rýmě. Děkuji moc Vlaďka :-)

Odpověď

Dobrý den, Vlaďko,

ano, antibiotika bych nyní již nepodávala, maximálně bych zkusila a doporučila kapky Ocu-Flash - které můžete až desetkrát denně jednu kapku do každého očka podávat - slouží spíše jako výplach.

Myslím, že bych volila Siliceu9ch - vyšší ředění - a to třikrát pět granulí denně. Druhým lékem by byla Pulsatilla9ch - která má silný výtok jemného žlutého či bílého hnisu - v dávce taktéž třikrát pět granulí za den. Pokud má holčička slepená víčka, zejména po ránu, přidejte homeopatický lék Calcareacarbonica9ch 2x pět granulí. Léky používejte nejméně týden a uvidíte, jaké bude zlepšení. Pravda je také, že i proplachy očních kanálků se někdy dělají opakovaně, nezapomínejte při stlačování taktéž aplikovat nosní kapky. Držím upřímně palce. Budk

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Horoskopy

Štír Bude dobré, když budete mít po celý den nějakou časovou rezervu. Zdá se, že byste mohli mít problém ze…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahomíra, Drahomír, ArnoldRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu