Maminka.czPoradna Homeopatie

Zánět v očích od narození

20. 7. 2011
Zánět v očích od narození

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

má 4 měsíční dcerka má již od narození hnisavý sekret v očích. Dostali již 4 antibiotika. ( Tobrex, Floxal, Tobrex LA, Tobrex ) Jakmile se dostavilo trochu zlešení dcerka dostala rýmu a problémy s očima nastaly na novo. Rýma jí jde pouze z očí, odsáváme z nosu, ale samovolně neteče. Zkoušeli jsme bylinkové oblady. Homeopatika Silicea 5ch, mateřské mléko. Bohužel stále se záněty vrací. Výtěry z očí i z nosu nám teď udělali.Dcerka má 3 bakterie běžného typu. Nos bez bakterie. Oční doktorka nám nyní chtěla dělat čištění kanálků ,ale následně nám doporučila 5x denně vymačkávat hnis z očí a pak podávat 5x denně kapky Tobrex, což děláme. Je tento postup správný ? Jsme již bezradní. Dcerka je mrzutá, :-) :-) oči jí svědí. Nevíme jak dále správně postupovat a samozřejně další antb. již nechceme. Dcera je již oslabena a citlivá na rýmu, která se jí vrací. Prosím o radu jaké homeopatika by dcerce mohli pomoci na záněty v očích a také posílit proti rýmě. Děkuji moc Vlaďka :-)

Odpověď

Dobrý den, Vlaďko,

ano, antibiotika bych nyní již nepodávala, maximálně bych zkusila a doporučila kapky Ocu-Flash - které můžete až desetkrát denně jednu kapku do každého očka podávat - slouží spíše jako výplach.

Myslím, že bych volila Siliceu9ch - vyšší ředění - a to třikrát pět granulí denně. Druhým lékem by byla Pulsatilla9ch - která má silný výtok jemného žlutého či bílého hnisu - v dávce taktéž třikrát pět granulí za den. Pokud má holčička slepená víčka, zejména po ránu, přidejte homeopatický lék Calcareacarbonica9ch 2x pět granulí. Léky používejte nejméně týden a uvidíte, jaké bude zlepšení. Pravda je také, že i proplachy očních kanálků se někdy dělají opakovaně, nezapomínejte při stlačování taktéž aplikovat nosní kapky. Držím upřímně palce. Budk

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý
Lída Němečková: Po porodu mám dole dvacet kilo, ale dalších dvacet stále nahoře
Kristýna Leichtová je těhotná. Podívejte se, jak jí to sluší s bříškem
Utonout lze i v pár centimetrech vody: 10 zásad bezpečného koupání

Video

Testovali jsme hračky. Které u našich dětí bodují?

Horoskopy

Býk Vaše usilovné snažení má být korunováno dlouhodobým úspěchem, ať už jde o cokoli. Co se týče milostných…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vlastimil, VlastimilaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu