Maminka.czPoradna Homeopatie

Zhoršená lupénka po narození dcery

10. 6. 2010
Zhoršená lupénka po narození dcery

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou o radu a pomoc při řešení hned dvou kožních problémů. Já mám asi od 10 let (30let) problémy s praskáním a šupinatěním kůže na bříšcích prstů pravé ruky. Po celých 20let jsem to měla pouze na 2 prstech, po narození dcery se mi stav značně zhoršil již 4 prsty. Kůže je velmi suchá a praskliny často krvácí, občas se objevují i malé puchýřky naplněné vodou. Kožní lékař to diagnostikoval jako druh lupénky. Masti, které před narozením dcery fungovaly bohužel nyní nezabírají. Druhým problémem je atopický ekzém u mé 5 měsíční dcery. První příznaky se objevily ve 3 měsících malými flíčky na tvářich. Poté se rozšířili na hrudníček, do podkoleních a loketních jamek a nyní v teplém počasí a za slunečních dní se stav velmi radikálně zhoršil. Celý obličejíček má posetý pupínky a krček úplně rudý (jako by slitý) se suchou kůžičkou. Velmi to svědí což vede ke skrábání. Dětská lékařka nám napsala Locoid ( odmítla jsem mast s kortikoidy použít). Prosím o vaší pomoc jsem opravdu bezradná.Mockrát děkuji

Odpověď

Dobrý den, maminko,

Váš problém je chronický, správná rada a celková therapie by měla být provedena přesným odebráním případu a podrobným vyšetřením u lékaře homeopata. Moje rada zní - homeopatický Anagalis9ch 2-4x5 granulí denně do zlepšení příznaků pro Vás a Vaše kožní problémy na prstech.

Pro holčičku bych doporučila lék Graphites15ch 2x5 granulí denně, Lycopodium clavatum 9ch 5 granulí každý den ráno. Koupele v Jarishově roztoku, místa vysušovat Tanno Hermal lotio, posléze mazat Adermou nebo Saforele mlékem. Důležitý je celkový přístup - tzn. dieta nealergická, bavlněné oblečení, nezahleňovací strava, posílení oblasti tlustého střeva živou mikroflorou /na trhu je spousta výrobků/ - na recept můžeme napsat colinfant new born. Předpokládám však, že při rodinné zátěži bude třeba hledat konstituční lék a trvalá spolupráce homeopata bude žádoucí. Neboť kožní alergická onemocnění potřebují a vyžadují komplexní therapii. Přeji hodně trpělivosti a úspěchu.

MUDr. Věra Budková


Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Císař není hanba, vzkazuje tahle máma ženám. A nafotila si jizvu
Jak vybrat ten správný kolotoč nad dětskou postýlku?
Tchyně mě neustále srovnává s manželovou bývalou ženou. Proč?
Jak moc je pro vás širší rodina důležitá? Názory čtyř žen

Horoskopy

Blíženci Vzduch je přímo nabitý touhou po zajímavých zážitcích. Vašemu laškovnému šarmu dodává grády čilý Mars,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Valdemar, Waldemar, VadimRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu