Maminka.czPoradna Homeopatie

Zhoršená lupénka po narození dcery

10. 6. 2010
Zhoršená lupénka po narození dcery

Otázka

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou o radu a pomoc při řešení hned dvou kožních problémů. Já mám asi od 10 let (30let) problémy s praskáním a šupinatěním kůže na bříšcích prstů pravé ruky. Po celých 20let jsem to měla pouze na 2 prstech, po narození dcery se mi stav značně zhoršil již 4 prsty. Kůže je velmi suchá a praskliny často krvácí, občas se objevují i malé puchýřky naplněné vodou. Kožní lékař to diagnostikoval jako druh lupénky. Masti, které před narozením dcery fungovaly bohužel nyní nezabírají. Druhým problémem je atopický ekzém u mé 5 měsíční dcery. První příznaky se objevily ve 3 měsících malými flíčky na tvářich. Poté se rozšířili na hrudníček, do podkoleních a loketních jamek a nyní v teplém počasí a za slunečních dní se stav velmi radikálně zhoršil. Celý obličejíček má posetý pupínky a krček úplně rudý (jako by slitý) se suchou kůžičkou. Velmi to svědí což vede ke skrábání. Dětská lékařka nám napsala Locoid ( odmítla jsem mast s kortikoidy použít). Prosím o vaší pomoc jsem opravdu bezradná.Mockrát děkuji

Odpověď

Dobrý den, maminko,

Váš problém je chronický, správná rada a celková therapie by měla být provedena přesným odebráním případu a podrobným vyšetřením u lékaře homeopata. Moje rada zní - homeopatický Anagalis9ch 2-4x5 granulí denně do zlepšení příznaků pro Vás a Vaše kožní problémy na prstech.

Pro holčičku bych doporučila lék Graphites15ch 2x5 granulí denně, Lycopodium clavatum 9ch 5 granulí každý den ráno. Koupele v Jarishově roztoku, místa vysušovat Tanno Hermal lotio, posléze mazat Adermou nebo Saforele mlékem. Důležitý je celkový přístup - tzn. dieta nealergická, bavlněné oblečení, nezahleňovací strava, posílení oblasti tlustého střeva živou mikroflorou /na trhu je spousta výrobků/ - na recept můžeme napsat colinfant new born. Předpokládám však, že při rodinné zátěži bude třeba hledat konstituční lék a trvalá spolupráce homeopata bude žádoucí. Neboť kožní alergická onemocnění potřebují a vyžadují komplexní therapii. Přeji hodně trpělivosti a úspěchu.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
10 důvodů, proč se v noci stále budí. Není chyba na vaší straně?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu