Maminka.czPoradna Homeopatie

Zvětšená nosní mandle

24. 1. 2011
Zvětšená nosní mandle

Otázka

Dobrý den paní doktorko,

již mnohokrát jste mi dost dobře poradila, nyní bych chtěla znovu znát váš názor. Posledný týdny se mi zdálo, že syn - 3,5 roku-hůř slyší a vyslovuje, proto jsme byli na ORL a paní doktorka zjistila zvětšenou nosní mandli. Okamžitě navrhla odstranění. Názory rodičů na tuto problematiku se velmi různí, mají rozdílné zkušenosti s doktory i operací. Je operace opravdu nezbytná? Nelze léčit jinak??? Nerada bych samozřejmě něco zanedbala, ale současně mám velký strach hlavně z té celkové narkózy.

Děkuji za vaši odpověď a přeji jen vše dobré v novém roce.

Lenka

Odpověď

Milá maminko,

také přeji jen vše nejlepší do nového roku - zdraví, štěstí i lásku. Vaše otázka, ač se zdá jednoduchá, je nesmírně složitá. Mám zkušenost, že pokud je dítě "zbytečně nemedikováno" antibiotiky, a jinými léky a povětšinou je léčba symptomatická, tak mohou velmi dobře pomoci homeopatika. Navíc je ještě důležitá velikost nosní mandle. Pokud se jedná o skutečně záležitost k operaci, tak upozorňuji pacienty, že therapie je nejméně tři měsíce, a je jistě zhoršena a více komplikována ještě možnou alergií. Pokud připustíme, že se u Vás jedná o "prosté" zvětšení nosní mandle, tak bych poradila Agraphis nutans9ch a lék Kalium muriaticum9ch - oba léky 2x5 granulí nejméně po dobu tří měsíců. Jistě by bylo velmi vhodné přidat lék konstituční. Doporučuji též dvakrát týdně jednu tubu Oscillococcinia.

Upřímně přeji jen nejlepší zkušenosti s homeopatií, hodně štěstí při léčbě, hodně zdraví do budoucna. A bez operace. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie
Související dotazy
Co hrozí miminku, když v těhotenství kouříte? Vývojové vady i předčasný porod!
Co dělat, aby vám vánoční stromeček vydržel co nejdéle? Kupte jej brzo a zalévejte!
Časopis ABC má vlastní stavebnici. Z této složíte až dvacet motorek
Kniha Kiliánovo tajemství potěší nejen děti, ale i rodiče, kteří zapomněli být dětmi

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu