Maminka.czPoradnyHomeopatie

Homeopatika na rozpraskané a suché ruce a opar na bradě

Wilhelmová Radka

Otázka

Dobry den, pani doktorko, po porodu mivam problem s bolestive rozpraskanyma a suchyma rukama, na dlanich mam zarudle "mapy". Nyni se mi navic udelal velky opar na brade. Predpokladam, ze je to unavou, nevyspanim, nedostatkem vitaminu, mozna zeleza (stale kojim, synovi je 10 mesicu). Existuje nejake homeopatikum, ktere by mo pomohlo se techto obtizi zbavit? Predem dekuji za jakoukoliv odpoved.

Odpověď

Dobrý den, paní Jano,

začnu od akutních obtíží - oparem - podle momentálních projevů (které ale neznám) se doporučují nejčastěji léky Rhus toxicodendron 15C, Apis mellifica 15C (otok, bolest, úleva chladem), Cantharis 15C (puchýřkovaté stadium); celkově lze imunitní systém podpořit lékem Oscilococcinum (při prvních projevech 3 dávky po sobě cca po třech hodinách), jako prevence pak 1x týdně.

Co se týká únavy a vyčerpání - obvykle je účinný homeopatický lék Phosphoricum acidum 9C, pokud je tam také psychické vyčerpání - Kalium phosphoricum 9C nebo ve formě tkáňových solí (lépe vybrat po poradě s homeopatem).

Kožní obtíže Vám doporučuji řešit osobně s homeopatem - je potřeba to vidět a posoudit podrobně Vaši anamnézu. Promazávat zkuste měsičkovým krémem od Weledy (pro nepřízeň počasí).

Další dotazy v této poradně


Horoskopy

Býk Ve čtvrtek se vaše pracovní forma ještě více zlepšuje a jste jen krůček od povýšení. Nejlepší na tom…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné