Maminka.czPoradnyHomeopatie

Jaká homeopatika na podporu laktace?

Wilhelmová Radka

Otázka

Dobrý den, jsou i jiná homeo na podporu laktace, než ricinus communis 5 CH? Slyšela jsem ještě o ředění 9 CH, ale ty jsem nesehnala. Jaký je tam mezi nimi rozdíl? Po porodu jsem měla problém s rozkojením myslím si, že vlivem poporodního stresu a začala jsem užívat ricinus 5CH a stále jej beru. Laktace je výrazně lepší. A jaká homeo doporučujete po hexa vakcíně? Jaká homeopatika si mám zařadit do lékárničky pro dítě? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, paní Jano,

laktaci ovlivňuje mnoho faktorů - psychická a tělesná pohoda mezi ně patří, důležité je kojit relativně často, ani noční kojení (které "vaří" na další den) by nemělo být opomenuto. Z homeopatických léků se nejvíce doporučuje Ricinus communis v ředění 5C. Za určitých okolností se využívá také Lac canninum 5C. Německé porodní asistentky doporučují homeopatický lék Urtica urens 5C (kopřiva, která má také prolaktační účinek) u nás je ale na předpis. Z dalších podpůrných prostředků lze využít fytoterapii - řecké seno či pískavici; důležité je nezapomenout na dostatečnou hydrataci.

Před podáním hexy a pak ještě alespoň několik dalších dní podávejte homeopatická lék Thuya 9C, Phosphorus 9C, tyto dva lze doplnit ještě lékem Silicea 15C (rozpusťte od každého 5 granulí v převařené vodě v kapací lahvičce - tu dostanete v lékárně, a několik kapek roztoku podávejte 2x denně).

Další dotazy v této poradně


Horoskopy

Váhy Je vám trochu líto, že už nehýříte skvělými nápady jako minulý týden. V podstatě jste bezradní.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kvido, Quido, Kornélia

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné