Maminka.czPoradny

Umíte si vybrat správnou podprsenku?

V této poradně již nelze pokládat další otázky. Diskuze byla ukončena.
Zpět na hlavní stránku poradny

Mnoho žen si stěžuje, na bolesti zad. Místo za lékařem by se však měly raději vydat do správného obchodu se spodním prádlem a vybrat si vhodnější podprsenku. Ano, tento často zanedbávaný kousek krajek nebo látky může způsobit i tyto problémy - pokud nesedí, tak jak má. 

Službu brafitting, tedy vybrání podprsenky přesně na míru tělu jednotlivé ženy nabízí již mnoho obchodů ale kvalita i míra služeb se samozřejmě liší, proto vybírejte pečlivě. Pokud nemáte možnost obchod s touto službou navštívit osobně, je tu pro vás tento týden naše poradna. 

Kdy je nejvhodnější čas jít vybírat kojící podprsenku? Mám spát s podprsenkou v noci? V čem je lepší sportovní podprsenka? Na tyto a další otázky bude po celý tento týden odpovídat Klára Doubková, spoluzakladatelka a spolumajitelka prodejny se spodním prádlem caresse.cz 

klára velká.jpg
Klára Doubková

Klára Doubková spolu s Lucií Bozděchovou nebyly před čtyřmi lety spokojené s nabídkou a službami českých prodejen spodního prádla, a proto založily vlastní firmu, která splňuje jejich požadavky na přístup k zákazníkům. Klára se věnuje brafittingu a vždy ochotně poradí a pomůže vybrat padnoucí podprsenku.

Denisa
Dobrý večer,

jaká podprsenka je nejlepší na sport?
Klára Doubková

Milá Deniso, dobrý den


jak už název napovídá, na sport je nejlepší sportovní podprsenka, tady ovšem nastává hlavní zádrhel - jak poznat kvalitní a pořádnou....


Vše vychází z volby správné velikosti podprsenky. Většina žen bohužel volí větší obvod a z toho vycházející menší košíčky, než by bylo ideální. Proto doporučuji v první řadě kvalitní brafitting, který Vám pomůže s velikostí. 


Obecně dále radíme - vybírejte sportovní podprsenku od firmy, která se zabývá spíše podprsenkami, než obecně sportovním vybavením. Hledejte prádlo, které bude mít dostatečný rozsah velikostí (značka, která nemá v nabídce alespoň 40 velikostí v žádném případě není důvěryhodná) ze kterého vybírat (velikost S, M, L a XL je nesmysl), potřebujete prádlo, které bude na obvodu přes hrudník pevné, ale v košíčcích bude mít prostor na Vaše vnady. Chcete prádlo, které prsa obejme a zajistí, nesnažte se ňadra k tělu přimáčknout. Vybírejte prádlo z funkčních materiálů, které odvedou pot od těla. Existují kosticové i bezkosticové varianty, zde záleží především na Vašich osobních preferencích.


My osobně máme nejlepší zkušenosti se značkami Panache (tu nabízíme v obchodech), dále pak jsou dobré třeba podprsenky Freya  nebo Shock Absorber


http://www.panache-lingerie.com/en/products/list/panache-sport 


http://www.freyalingerie.com/active/sports.aspx


Každopádně připravte se na to, že kvalitní sportovní prádlo stojí obvykle kolem 1500 kč. 


Hledejte, zkoušejte a pečlivě vybírejte. Nespokojte se s kompromisem. Vaše poprsí dostává při sportu (zvlášť pokud třeba jezdíte na koni, skáčete přes švihadlo či běháte) opravdu zabrat a pořádnou sportovní podprsenkou mu uděláte opravdu radost. 


Hezký den a sportu zdar